Inauguracja cyklu „Kino od kuchni” (26 czerwca w Arkadach Wrocławskich)!

By | 25 czerwca 2013 | 10:33 1 komentarz
Co prawda to już ostatni gwizdek, bo wydarzenie to odbywa się jutro, ale może jeszcze ktoś skorzysta :). Warto sprawdzić także Multikina w innych miastach, bowiem projekt ma charakter ogólnopolski. Serdecznie zapraszam!

 *  *  *
26 czerwca br. w Multikinie w Arkadach Wrocławskich odbędzie się inauguracja nowego projektu „Kino od kuchni”, który jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie sztuką kulinarną w dzisiejszej popkulturze. Podczas pierwszego spotkania widzowie będą mieli okazję obejrzeć nie tylko smakowity film pt. „Niebo w gębie”, ale także odkryć tradycyjne smaki Wrocławia, o których opowie Szef Kuchni Art Restauracji  i Kawiarni, Pan Grzegorz Pomietło.


Cykliczne pokazy filmów w ramach cyklu „Kino od kuchni” rozpoczną się w Multikinie w środę, 26 czerwca, o 20.00. Na inaugurujący pokaz wybrano film „Niebo w gębie”, czyli smakowitą opowieść inspirowaną życiem Danièle Mazet-Delpeuch, która na życzenie Prezydenta François Mitterranda wprowadziła do prywatnej kuchni Pałacu Elizejskiego tradycyjną kuchnię francuską. Kulisy przygotowań wykwintnych kolacji z głowami państw są tłem dla salonowych gier i kuchennych potyczek. Jest to film, którego zdecydowanie nie powinno się oglądać z pustym żołądkiem i od razu widzowie zobaczą, że został on stworzony przez zakochanych w jedzeniu Francuzów, którzy z gotowania uczynili prawdziwą sztukę.

Partnerem pierwszego spotkania projektu Kino od kuchni we Wrocławiu będzie ART RESTAURACJA I KAWIARNIA, zlokalizowana na ulicy Kiełbaśniczej, tuż przy wrocławskim Rynku, której atutem są nie tylko starannie zaprojektowane wnętrza, ale przede wszystkim wyśmienita i urozmaicona kuchnia. ART RESTAURACJAI KAWIARNIA  jest jedyną restauracją w mieście, która kultywuje bogate tradycje wrocławskiej karty dań. Jaka jest kuchnia dawnego Wrocławia? Jak odnaleźć tradycyjne przepisy i receptury oraz niepowtarzalny smak Wrocławia sprzed stu lat i więcej? O tym opowie Szef Kuchni Art Restauracji i Kawiarni Grzegorz Pomietło.      

Strategicznym partnerem projektu jest kanał telewizyjny Kuchnia+, który zagwarantuje uczestnikom  projekcji pokazy gotowania prowadzone przez najlepszych szefów kuchni kanału, między innymi: Tomasza Jakubiaka, Adama Chrząstowskiego lub Dawida Gaboriaud. Będą oni gotowali potrawy nawiązujące do prezentowanych filmów. Pierwszy pokaz gotowania na żywo odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy.

Na Inauguracyjne spotkanie projektu „Kino od kuchni” zapraszamy 26 czerwca, o godzinie 20.00, do Multikina w Arkadach Wrocławskich. Bilety w cenie 21 złotych już dostępne w kasach kina oraz online, na stronie www.multikino.pl. 

Sponsorami cyklu „Kino od kuchni” zostali: LG oraz Alma. Dzięki temu uczestnicy wydarzeń będą mogli brać udział w konkursach i wygrywać atrakcyjne nagrody. Patronat medialny nad akcją objęli: Kuchnia+, miesięcznik „Kuchnia”, tygodnik „Palce lizać”, Food&Joy oraz Co jest grane.

1 komentarz:

  1. Witam, osobiście całkowicie zgadzam się z powyższym !

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli skorzystasz z mojego przepisu, miło mi będzie jak wyrazisz o nim opinię ;)