Ocet malinowy oraz o idei Różowego Tygodnia

By | 20 października 2013 | 14:40 3 komentarze
Malin co prawda już nie ma, ale pomyślałam że dodam ten przepis w ramach "Różowego tygodnia". Bardzo podobają mi się szlachetne inicjatywy, a ta akcja kulinarna właśnie nią jest.  15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. W ramach tego dnia w październiku co roku organizowana jest akcja kulinarna - 'Różowy Tydzień'. Polega ona na upichceniu dań w kolorze różowym lub jego odcieniach, tak by nawiązywały one do loga kampanii,  przypominając o idei całej akcji.

Przy okazji tego wydarzenia warto chwilę zwolnić oraz zastanowić się nad tym co jest w życiu najważniejsze - nad zdrowiem. Statystyki są bardzo niepokojące, bowiem co roku na raka piersi w Polsce choruje około 12 tysięcy kobiet. Połowa z nich umiera z powodu zbyt późnej diagnozy. Profilaktyka jest dla nas wciąż tematem tabu. Należy to zmienić i uświadomić innych, że warto mówić otwarcie o swoich problemach, chodzić do lekarzy oraz troszczyć się o swoich bliskich, bo także oni mogą paść ofiarą groźnej choroby, jaką jest rak... 

    *     *     *


Składniki:
  • 200 ml octu
  • 400 ml różowego wina (u mnie Celebro)
  • 2 łyżki stołowe malin

Przygotowanie:
Do czystej, wyparzonej karafki/butelki wlewamy ocet i wino. Dosypujemy maliny. Zakręcamy na 3-6 dni - i gotowe! Ocet malinowy  jest doskonałym dodatkiem do dressingów lub marynat. W miarę upływu czasu ocet może tracić kolor, jednak jego smak się nie zmienia, dlatego warto przechowywać go w zacienionym i suchym miejscu.
3 komentarze:

Jeżeli skorzystasz z mojego przepisu, miło mi będzie jak wyrazisz o nim opinię ;)